Daniel 501-086-666
Michał 501-705-168

biuro@centrumplywania.eu
...my wyznaczamy standardy
reszta nas tylko naśladuje...
KOLEJNY KURS - WRZESIEŃ 2016
szczegóły wkrótce - ZAPISY

Zajęcia prowadzą Daniel Dudek oraz Michał Chojniak


2010

2011


dlaczego_my

Poniżej chcielibyśmy zaprezentować kilka podstawowych informacji o naszych zajęciach:) Życzymy miłej lektury!

Kiedy są prowadzone zajęcia?

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę w godzinach przedpołudniowo-południowych. Specjalnie dla Państwa wygody i komfortu Waszych pociech podgrzewamy wodę do 32-33 stopni:):):)... Zajęcia prowadzimy w małych grupach / max 10-11 rodzin/, tak aby dać Państwu max komfortu i satysfakcji z uczestnictwa w zajęciach. Ponadto w dobie dzisiejszego trybu życia chcielibyśmy zachęcić Państwa do aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym. Program naszych kursów obejmuje kilka etapów, podczas których stopniowo adoptujemy dzieci do środowiska wodnego oraz nauczamy swobodnego, elementarnego poruszania się w wodzie przy wykorzystaniu skrzydełek pływackich, oraz przy bezpośrednim udziale jednego rodzica-opiekuna.

Na wstępie odpowiadamy już na pytanie czy Wasza pociecha po naszym kursie pojedzie na olimpiadę?:):):):

A więc szczerze powiedziawszy - raczej będzie ciężko:(....wynika to z faktu, iż poniżej 4 roku życia dzieci mają zbyt słabe mięśnie, koordynację oraz zdolności motoryczne, aby było możliwe uczenie ich pływania jakimś konkretnym stylem pływackim.

Na czym więc polegają nasze zajęcia?

Na tym etapie rozwoju najważniejszymi osobami dla dzieci są ich rodzice. Dzieci nie są gotowe do rozdzielenia z rodzicami. Dlatego zawsze do wody z dzieckiem wchodzi jeden z rodziców. Ważne jest, żeby osoba, która ćwiczy z dzieckiem w wodzie czuła się rozluźniona, bowiem napięcie i lęk udziela się także dzieciom. Celem naszych zajęć jest danie dzieciom okazji do oswojenia się z wodą poprzez zabawę i doświadczenia pozytywnych emocji dzielonych wspólnie z rodzicami, osobami obdarzonymi przez dzieci największym zaufaniem. Rola rodziców w trakcie zajęć jest więc bardzo ważna. Instruktorzy proponują ćwiczenia i zabawy, pokazują, w jaki sposób trzymać dzieci w wodzie, ale to rodzice aktywnie współpracują z dziećmi przez całe zajęcia. Istotne jest, aby dziecko czuło się w wodzie swobodnie, podtrzymujemy więc je tylko tyle ile to konieczne. Na zajęciach spotykamy się raz w tygodniu. Nie jest to zbyt duża częstotliwość. Zdarza się, że z różnych przyczyn dzieci opuszczają zajęcia, przez co przerwa między nimi jeszcze się wydłuża. Dlatego efektów nie należy spodziewać się zbyt szybko. Nie można powiedzieć ile czasu zajmie danemu dziecku osiągnięcie konkretnej umiejętności. Trzeba pozwolić dziecku uczyć się w jego własnym tempie. Ważna jest konsekwencja i systematyczność. Pewnych etapów nie da się przyspieszyć. Należy natomiast dostrzegać i nagradzać (buziakiem, miłym słowem, oklaskami) każdy postęp, każdą nową umiejętność. To szalenie istotne dla dzieci.

Nie zapominamy o bezcennym wpływie ćwiczeń w wodzie na rozwój dziecka:

  1. usprawniają koordynację psychoruchową dzieci,
  2. aktywizują układ kostno-mięśniowy,
  3. stanowią doskonałą gimnastykę mięśni i stawów,
  4. wspomagają proces rehabilitacyjny u dzieci np. z asymetriami czy z podwyższonym napięciem mięśniowym,
  5. stanowią doskonały relaks dla malucha zarówno fizyczny jak i psychiczny,
  6. wzmacniają więzi emocjonalne rodzica z dzieckiem,
  7. dzieci stają się odważniejsze, bardziej samodzielne i ciekawe świata,
  8. dzięki łatwości przystosowywania się do nowego środowiska pójście np. do przedszkola nie jest dla dziecka wielkim stresem.

A czego się Państwo nauczycie i czego możecie oczekiwać po naszym kursie?

Napewno jednej rzeczy - po naszym kursie nic i nikt, już nie będzie takie samo :):):

NASI NAJMŁODSI OPANUJĄ:

Samodzielności w poruszaniu się w wodzie, wchodzenia i wychodzenia z basenu bez asysty osób starszych. Zdobędą doświadczenie ułożenia swojego ciała w wodzie w różnych pozycjach takich, które nie są możliwe na lądzie. Nauczą się tolerować wodę na rękach, buzi oraz zdobędą umiejętność całkowitego zanurzenia się. Odkryją własną niezależność w poruszaniu się w wodzie bez pomocy rodziców. Będą potrafiły bezpiecznie zachowywać się nad wodą. Współdziałania z osobą ćwiczącą. Integracji w grupie z innymi dziećmi, co stanowi dobre przygotowanie przed przedszkolne dla dziecka. Poprzez zabawę oswoją się z wodą, nauczą się pewnie w niej zachowywać oraz cieszyć się ze środowiska wodnego. Poprzez ćwiczenia ruchowe wzmocnią swój układ mięśniowy, oddechowy oraz wpłyną na rozwój koordynacji wzrokowo ruchowej.

A RODZICE POSIĄDĄ UMIEJĘTNOŚĆ:

Bezpiecznego poruszania się i trzymania dziecka w wodzie. Pomagania dziecku bezpiecznie zdobywać nowe doświadczenia, zachęcać do ich pogłębiana. Wspólnego prowadzenia aktywnego trybu życia od pierwszych miesięcy życia pociechy. Nauczą się traktować swoje dziecko jako indywidualną jednostkę, rozumieć etapy jego rozwoju, obserwować zmiany psychoruchowe i społeczne. Nigdy nie być zbyt wymagającym. Stworzyć dziecku odpowiednie warunki, zapewnić poczucie bezpieczeństwa i swobody na zajęciach. Cieszyć się razem z dzieckiem ze wspólnych sukcesów i pocieszać w przypadku drobnych porażek. Należy również pamiętać, że dzieci najwięcej uczą się mając poczucie bezpieczeństwa i akceptacji tego, co robią. Ważne jest to, by rodzic uczestniczył w zajęciach z entuzjazmem i zaangażowaniem równym dziecku.

A więc wszystkich jak najserdeczniej ....

ZAPRASZAMY CAŁE RODZINY!!!

SPONSORZY

PARTNERZY

Centrum Pływania Niemowląt i Dzieci "MAMA I JA"
ul. Kadlubowa 15 Bieruń
ul. Edukacji 11 Tychy
ul. Węglowa 11 Nowy Bieruń
Daniel
Michał
Biuro
- tel. 501-086-666
- tel. 501-705-168
- tel. 505-020-206 /czynny w godzinach zajęć weekendowych/
konto bankowe Alior Bank o/Tychy:
89 2490 0005 0000 4500 9065 8468